Produkt

iPad 4 16GB

Specyfikacja techniczna: 
Producent Apple
Model iPad 4
Model procesora dwurdzeniowy Apple 6X
pamięć 16GB
Przekątna ekranu 9,7"
Kolor srebrny
System operacyjny IOS
Wyświetlacz Retina
Rozdzielczość 2048x1536
Aparat i kamera 5 MPix
Pamięć RAM 2048 MB
WiFi i 4G TAK
Cena 749 zł

iPad 4 to cienki tablet

Jest tylko jedno „ale”. Chodzi oczywiście o wyświetlacz, a właściwie jego rozdzielczość. Omawiany model zmienia to do tego stopnia, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że jest on obecnie prawdziwym królem rozdzielczości. Jeśli uważacie, że rozdzielczość 1920x1080 px w waszym 50-calowym telewizorze jest czymś godnym uwagi, to przemyślcie tą sprawę jeszcze raz. IPad 4 oferuje 2048x1536 px na ekranie o przekątnej 9,7 cala, co daje gęstość ułożenia pikseli równą 264 ppi (piksele na cal). Piksele są tak małe, że nawet maleńkie czcionki na stronach WWW i w dokumentach są ostre i idealnie widoczne.

Do tego dochodzi udoskonalony procesor Apple A6X z dwoma rdzeniami głównymi i czterema rdzeniami układu graficznego.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której trzeba wspomnieć już na wstępie. Chodzi o baterię. iPad 4, aby sprostać wymaganiom ekranu i procesora, integruje w sobie ogniwo o pojemności (uwaga!) prawie 43Wh (11 560 mAh). Tak duża bateria wymusiła zastosowanie nieco grubszej obudowy (9,4 zamiast 8,8 mm).
My potwierdzić możemy jedynie tyle, ze nowy iPad w najbardziej nawet wymagających grach spisywał się świetnie, oferując idealną płynność działania. Obudowa potrafiła się przy tym wyraźnie nagrzać, ale aluminiowy panel tylny odprowadza ciepło bardzo sprawnie, więc o przegrzanie raczej nie musimy się martwić. Dodatkowo podwoiła się też ilość pamięci RAM, przez co ultramobilny komputerek daje sobie radę jeszcze lepiej z wielozadaniowością.

W tablecie zastosowano też wyraźnie ulepszoną kamerkę tylną, która rejestruje dobrej jakości zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpx oraz nagrywa równie (a może nawet bardziej) imponujące filmy Full HD.

iPad 4 jest naprawdę świetnym tabletem i właściwie możemy polecić go wciąż każdej osobie, której zależy na płynnym działaniu systemu, wysokiej wydajności w grach oraz świetnej jakości wykonania.

Poniżej oryginalne zdjęcie oferowanego modelu:

iPad 4