Wpis w blogu

Komputer do 2.000 zł

Laptopy do 2000 zł – czym się charakteryzują?
Laptopy do 2000 zł to dość uniwersalne sprzęty. W tej klasie cenowej znajdziemy zarówno egzemplarze przeznaczone głównie do pracy biurowej, jak i modele o nieco lepszej wydajności, które umożliwiają rozrywkę i uruchamianie starszych gier. Niemniej jednak są przeznaczone głównie dla niewymagających użytkowników, którzy najczęściej surfują po internecie, oglądają filmy lub pracują na arkuszach kalkulacyjnych lub w programach tekstowych.
Co znajdziemy wewnątrz? Przede wszystkim podstawowe podzespoły, a więc dysk magnetyczny o standardowej pojemności (najczęściej 500 GB, ale można też znaleźć egzemplarze z dyskiem 1 TB), zwykle dwurdzeniowy procesor, zintegrowaną kartę graficzną oraz oczywiście karty sieciowe, RAM o standardowej pojemności (4 GB lub 8 GB), a czasem napęd optyczny. Niektóre egzemplarze są wyposażone w dość "małe" dyski SSD (np. 128 GB) i dedykowane karty graficzne. Ceny tychże często jednak oscylują w granicach 2000 zł (1800-1900 zł).
Czego raczej nie znajdziemy w tym przedziale cenowym? Przede wszystkim procesorów o bardzo wysokiej wydajności, pojemnych dysków SSD i dedykowanych kart graficznych najnowszej generacji.
Niektóre laptopy do 2000 zł są egzemplarzami 2w1. Oznacza to, że można z nich korzystać jak z tabletów. Mają odpinaną lub odginaną klawiaturę, ekran o mniejszej przekątnej (np. 11 cali) i pozbawione są niektórych złącz oraz funkcji (np. brakuje w nich napędu optycznego). W niektórym modelach ich ekran reaguje na dotyk.
Laptop do 2000 zł – jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego egzemplarza jest uzależniony przede wszystkim od potrzeb. Jeśli chcemy jedynie pracować na aplikacjach typowo biurowych, to wybierzmy model z niewielkim, ale szybkim dyskiem SSD. W tym przypadku wystarczy nawet standardowe 4 GB RAM-u (chociaż więcej też nie zaszkodzi) i zintegrowana karta graficzna. Jeśli potrzebujemy komfortu i mobilności, które nie zapewnią nam modele z ekranem 15 cali, kupmy laptopa 2w1, który może być wykorzystany jako tablet. Jeśli mamy już własną kopię systemu operacyjnego lub korzystamy z innego niż ten, który jest najczęściej wgrywany do gotowych sprzętów, możemy wybrać egzemplarz z "czystym" dyskiem.
Dlaczego kompromis? weźmy laptop używany na gwarancji
W wyborze laptopa w tym przedziale cenowym często trzeba iść na kompromisy. Jeśli marzy nam się model z procesorem o lepszej wydajności, całkiem niezłą dedykowaną kartą graficzną, zainstalowanym systemem, napędem optycznym i dość pojemnym dyskiem SSD, to możemy wziąć laptop używany, na gwarancji o parametrach znacznie przewyższających laptopy "marketowe". W tej ceny dostaniemy laptop z procesorem i7, z dyskiem SSD 256GB, kartą graficzną dedykowaną oraz 8 GB pamięci RAM. Warto więc przyjrzeć się poszczególnym elementom wybranego przez siebie laptopa i zdecydować na czym nam najbardziej zależy. Z niczego nie musimy rezygnować, czy z gotowego systemu, czy z szybkiego dysku, czy z napędu optycznego, tylko cieszyć się tylko wspaniałym wyglądem i prędkością obsługi?
Oferta laptopów w zakładce Salon komputerowy - outlet