Wpis w blogu

Mity o komputerach używanych

Obalamy mity na temat używanych komputerów.
Na temat komputerów poleasingowych krąży wiele nieprawdziwych informacji i wiele osób nie wie, czego można się po nich spodziewać. Postanowiliśmy zatem obalić podstawowe mity dotyczące tego typu produktów i nieco przybliżyć Wam naszą misję.

Laptop w markecie jest lepszy, bo ładniejszy?
W sklepach możesz zobaczyć piękne, błyszczące, plastikowe komputery, a sprzęt klasy biznes nieco odbiega od nich wyglądem. Nie oznacza to jednak, że jest brzydszy, a tym bardziej gorszy jakościowo. Obudowy laptopów klasy biznes są wykonane z wytrzymałego aluminium, tytanu i magnezu, a zawiasy i konstrukcje są metalowe, bo muszą być niezawodne przez wiele lat. Poza tym mocny i wytrzymały komputer biznesowy nada nam dużo większego prestiżu niż błyszczący, plastikowy laptop z marketu.
Komputery poleasingowe są przestarzałe?
Przede wszystkim pamiętajmy, że komputery poleasingowe to sprzęt klasy biznes, którego na co dzień nie spotkacie w zwykłych marketach. Są one wykonane z dużo lepszych materiałów i najczęściej mają dużo lepsze parametry niż zwykłe laptopy. W związku z tym po roku, czy nawet dwóch i trzech latach używania, nadal wyprzedzają technologicznie większość komputerów dostępnych w sieciach handlowych.
Skoro to jest używane, to musi być wyeksploatowane?
Komputery poleasingowe są używane, ale nie oznacza to, że są zużyte. Są wykonane z tak dobrych jakościowo materiałów, że po dwuletniej eksploatacji stopień ich zużycia wynosi ok. 5-10 procent. W przypadku laptopów marketowych, zbudowanych na niskiej klasy podzespołach jest to znacznie więcej, nawet 50-60 procent. Poza tym sprzęt poleasingowy, zanim trafi do sprzedaży jest sprawdzany pod kątem niezawodności tak, aby w Twoje ręce trafił komputer w pełni sprawny, który przeżyje komputer marketowy.
Komputery poleasingowe nie mają gwarancji?
Mimo, że sprzedajemy komputery używane, dajemy na nie od 12 do 24 miesięcy gwarancji i wiemy, że ten sprzęt najprawdopodobniej do nas nie wróci – ani na gwarancji, ani po niej – ponieważ linia biznesowa psuje się znacznie rzadziej niż komputery średniej klasy. Co prawda w markecie, kupując nowy sprzęt, dostajecie 2 lata gwarancji, ale po tym okresie często zaczyna wszystko szwankować. Jest to zatem kwestia czystej kalkulacji – czy kupujemy nowego laptopa gorszej klasy, czy produkt poleasingowy z wyższej półki? Jeżeli wybieracie tę drugą opcję, zapraszamy do naszego serwisu, gdzie pomożemy wybrać produkt spełniający Wasze wymagania.