Pozostałe usługi

Pozostałe usługi - monitoring

MONITORING

System monitoringu wideo z funkcją nagrywania i streamingu - to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku i zarazem bardzo atrakcyjne kosztowo. Jednak decydując się na taki system należy pamiętać o tym, że tylko profesjonalnie przygotowany odniesie swój skutek. Najczęstszym błędem popełnianym podczas instalowania kamer jest to, że jest ich zbyt mało, lub to, że nie mają awaryjnego zasilania. Co z tego, że kamery poprawnie pracują gdy są zasilane w momencie, gdy złodzieje odetną prąd od Twojego domu czy mieszkania? Taki system powinien mieć również swoje oddzielne zasilanie na wypadek takich sytuacji. Gdy system jest poprawnie zbudowany to ze statystyk wynika, że jest najskuteczniejszy.
Gdy złodziej odetnie prąd i zauważy, że kamery nadal rejestrują obraz, zazwyczaj po prostu rezygnuje z włamania. Gdy się na nie zdecyduje, to łatwo jest go odnaleźć, bo posiadamy zapis całej sytuacji. Tak samo w trakcie włamania możemy obserwować co się dzieje i na bieżąco informować policję lub firmę ochroniarską.

Podejmując decyzję o wyborze technologii budowy monitoringu należy wziąć pod uwagę:
• rozdzielczość uzyskanego obrazu
• ilość instalowanych urządzeń
• rozległość obszaru na którym instalowane będą kamery (konieczność wykorzystania techniki światłowodowej i cyfrowych łączy radiowych przy bardzo rozległych obszarach)
• możliwości dalszej rozbudowy
• warunków pogodowych i oświetleniowych w jakich będą pracować kamery
• ilości punktów zdalnej obserwacji obrazu
• zakłócenia powodowane przez pola elektromagnetyczne w obrębie torów transmisyjnych
• budżetu
W systemach związanych z zabezpieczeniem, każdy instalator i użytkownik musi mieć świadomość, iż urządzenia o zbyt słabych parametrach, w stosunku do powierzonych im zadań, mogą w przyszłości nie spełniać oczekiwań i potrzeb użytkownika, skutkować awaryjnością i nie przynosić planowanych efektów rejestracji obrazu. Cały system jest tak dobry i skuteczny jak jego najsłabszy element. Nasza firma oferuje Państwu projekt, dobór i dostawę wraz z montażem i wdrożeniem optymalnej konfiguracji systemów monitoringu dostosowanych do Państwa potrzeb i oczekiwań.